Ahol lehetséges volt, a megújuló forrásból származó villamos áram használatára történő átállást a helyi megújulóenergia-piac fejlődésének támogatásával érte el az Unilever, így a villamosenergia-szükségletének immár 38 százalékát szerzi be hosszú távú villamosenergia-vásárlási szerződések (Power Purchase Agreement; PPA) keretében, zöld tarifák alkalmazása mellett. Ahol ez nem volt megvalósítható, ott az Unilever megújulóenergia-tanúsítvánnyal (Renewable Energy Certificate, REC) rendelkező forrásból vásárol áramot.
A vállalat bejelentése azt megelőzően érkezett, hogy az Unilever részt vesz a New York-i Klímahét megnyitó ünnepségén és az ENSZ főtitkára által szervezett, Climate Action Summit elnevezésű éghajlatváltozási csúcstalálkozóján is, ahol - a párizsi klímamegállapodással összhangban - számos kormányzati és vállalati vezetővel együtt hívják fel a figyelmet a globális átlaghőmérséklet-emelkedés 1,5 Celsius fokos korlátozásának fontosságára.
Az Unilever a megújuló villamos energiára történő átállással jelentős lépést tett afelé, hogy 2030-ig karbonsemlegessé váljon. A vállalat partnereivel együtt világszerte azon dolgozik, hogy saját telephelyein állítson elő megújuló villamos energiát: jelenleg immár 18 országban hasznosítják ily módon a napenergiát az Unilever egységeiben.
„A klímavészhelyzet az egyik legsürgetőbb kihívás, amivel szembenézünk. Csapatunk keményen dolgozott azon, hogy tető alá hozza a megújulóenergia-szerződéseket telephelyeink számára mind az öt kontinensen, még közelebb hozva a 100 százalékig megújuló energiára való áttérés megvalósítását. Természetesen még sok munka áll előttünk, ám reméljük, hogy a bejelentésünk másutt is ösztönzi majd további lépések megtételét, illetve segít azt bizonyítani, hogy lehetséges küzdeni a klímaváltozási krízis ellen és a globális felmelegedést 1,5 Celsius fokon belül tartani. A megújulók igenis járható utat jelentenek” – mondta Marc Engel, az Unilever beszerzési igazgatója.
A bejelentett eredmény eléréséhez létfontosságú volt, hogy az Unilever az energiahatékonysági programjai keretében jelentős befektetéseket hajtson végre. Ezek eredményeként a vállalat teljes energiafelhasználása 28 százalékkal csökkent, az egy tonna késztermékre jutó CO2-kibocsátás 2008 óta a felére esett vissza, illetve számos telephelyen megkezdődött a napenergia áramtermelési célú hasznosítása. Ezek az eredmények ráadásul valójában nem jártak többletráfordítással, hiszen a hosszútávú áramvásárlási szerződésekhez hasonló konstrukciókból eredő megtakarítások ellensúlyozták a felmerülő költségeket.